حضور هنرمندان ۵۳ کشور در سومین دوسالانه کارتون کتاب

سیدمسعود شجاعی‌‌طباطبایی دبیر سومین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری فارس اظهار داشت: این رویداد هنری با موضوعات کتاب و شهر، کتاب و زندگی، کتاب و خانواده، کتاب و کودک، کتاب و کتابخانه، کتاب و کتابدار، کتاب و رسانه، کتاب و آینده فراخوان داد که مورد توجه بسیاری از هنرمندان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، هنرمندانی از ۵۳ کشور با ۷۵۰ اثر در دوسالانه شرکت کرده‌اند.

دبیر سومین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب یادآور شد: از ویژگی‌های این رویداد هنری این است که علاوه بر استمرار در برگزاری و روند انجام کار، کارتونیست‌های خارجی با تولید اثر و داوری شرکت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، دو سالانه بین‌المللی کارتون کتاب تا ۳۰ دی ماه پذیرای آثار کارتونیست‌ها است و نفرات اول تا سوم به ترتیب جوایزی به رقم ۲۰۰۰ دلار،۱۵۰۰ دلار و ۱۰۰۰ دلار به همراه لوح تقدیر و تندیس دوسالانه دریافت می‌کنند؛ ضمن اینکه ۵ جایزه ۵۰۰ دلاری به همراه لوح تقدیر و تندیس برای ۵ نفر برگزیده در نظر گرفته شده است.
علاقه‌مندان آثار خود را می‌توانند به نشانیinfo@booktoon.ir ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.booktoon.ir مراجعه کنند.

اثر بالا از آندره پوپوفAndrei Popov هنرمند شهیر روسیه است که برای سومین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب ارسال شده است.

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrTweet about this on TwitterShare on StumbleUponEmail this to someone