نشان «سفیرکتاب» به ۳ چهره علمی،هنری و ورزشی اهدا شد

شامگاه سه شنبه با حضور مفاخر و فرهیختگان فارس و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، معاون امور بانوان ورزش و جوانان فارس، ساره جوانمردی، طاهر نیکنام و سعید صادقی به ترتیب به عنوان سفرای کتاب فارس نشان خود را از دستان مفاخر ادبی، علمی و مطبوعاتی دریافت داشتند.

در این مراسم که در دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد، بهزاد مریدی با تقدیر از حضور مفاخر استان فارس در آیین اهدا نشان سفیر کتاب به چهره های یادشده، با گرامیداشت بیست و چهارمین هفته کتاب استان و در پیش بودن ایام اربعین حسینی برنامه های هفته کتاب را در راستای همگانی کردن یارمهربان برشمرد و گفت: امسال با مشارکت نهادهای فرهنگی استان از جمله نهاد کتابخانه های عمومی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل ورزش و جوانان برنامه هایی ترتیب یافت تا کتاب و کتابخوانی در سطح مردمی تری قرار گیرد.

مردم، نخبگان و افتخارآفرینان خود را دوست دارند

وی با یادی از افتخاراتی که چهره های نامبرده در سطح بین المللی برای کشور و به ویژه استان فارس کسب نمودند، یادآور شد: مسلما مردم، نخبگان و افتخارآفرینان خود را دوست دارند.

دبیر بیست و چهارمین هفته کتاب فارس با اشاره به قرار گرفتن استان فارس در آستانه رویداد بزرگ پانزدهمین نمایشگاه کتاب که به میزبانی شیراز از ۴ تا ۹ آذرماه برگزار می شود، تاکید کرد: نقش مردمی هنرمندان، ورزشکاران و دانشمندان استان در ترویج کتاب و کتابخوانی بی بدیل است.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد فارس هم در این  آیین که با حضور پروفسور کاووس حسن لی، سیروس رومی، داریوش نویدگویی، علیرضا عطروش، منصور اوجی و چهره های فرهنگی، علمی و هنری استان برگزار شد، اهدا نشان سفیر کتاب فارس را اقدامی با همفکری بنیاد ملی نخبگان، سازمان ورزش و جوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با همراهی موسسه فرهنگی هنری مهرصبا عنوان کرد و افزود: از امروز ساره جوانمردی، بانوی برتر ورزش جهان، سعید صادقی کاریکاتوریست مطرح ایرانی و پروفسور طاهر نیکنام به مدت یکسال به عنوان سفیر کتاب استان فارس شناخته شده تا با انگیزه فرهنگی در کلیه مراسم و برنامه هایی که در آن کسب مدال و جایزه می کنند مسئولیت اهدا کتاب و معرفی فرهنگ، تاریخ و تمدن فارس را به عهده بگیرند.

سفیری کتاب از کسب هرمدالی سخت تر است

همچنین ساره جوانمردی، بانوی افتخارآفرین ورزش ایران در پارالمپیک۲۰۱۶ ریو پیرامون وظیفه سفیری کتاب استان فارس، گفت: این وظیفه رسالت بزرگ و سنگینی است که حتی از کسب هر مدالی سخت تر است.

وی عنوان کرد: تلاش می کنم در میادین جهانی و بین المللی به عنوان سفیری لایق از فرهنگ و تمدن استانم پاسداری کنم.

سعید صادقی هنرمند کاریکاتوریست جهرمی که هفته جاری در مسابقه کاریکاتور ازمیر ترکیه جایزه خود را از شهردار این شهر گرفت، مسئولیت سفرای کتاب فارس را در عین سختی شیرین دانست. این درحالیست که پروفسور طاهر نیکنام نیز، گفت: امیدوارم بتوانم نماینده شایسته سفیری استان تمدن خیز فارس باشم.

در پایان این مراسم که در دومین روز هفته کتاب فارس برگزار شد، توسط سیروس رومی به سعید صادقی، داریوش نویدگویی به ساره جوانمردی و منصور اوجی به طاهر نیکنام نخستین نشان سفیر کتاب فارس اهدا شد. شایان ذکر است سعید صادقی از فینالیست های دوسالانه دوم کارتون کتاب بود.